Enter your keyword

Péče

Pečujete o svou krásu správně?

Studený vítr, rychlé střídání teplot, vysušení ve vytápěných prostorách – to jsou důvody, proč je v zimě pleť citlivější. A také důvod, proč je dobré změnit své návyky v kosmetické péči.

Večer pleť nejen odlíčit, ale také vyčistit, což rozhodně není totéž, a na noc dodat výživu, to patří vždy k rutině. Ráno stačí jen vyčistit a zjemnit pleťovou vodou. Stejnou samozřejmostí je i dostatek spánku, správná výživa a dostatečná hydratace zevnitř i zvenčí. Těchto pár zlatých pravidel platí v každé roční době. Co tedy dělat v zimě jinak?

Nebojte se hydratovat

Možná jste slyšeli, že pro hydratační krém v zimě platí „zákaz použití“. Je to jeden z mýtů, ale zbytečný. Takový mráz, aby poškodil pleť mikroskopickými krystalky ledu, existuje snad jen ve vesmíru. Naopak pokožce mnohem více škodí, když je hydratovaná nedostatečně. Vysušená pokožka rychleji stárne, pomaleji se regeneruje a tvoří vrásky.

Takže ani v zimě na hydratační krém určitě nezapomínejte. Vhodné jsou hydratační krémy se speciální emulzní formou, kdy jsou kapičky vody ukryté uvnitř tukových složek krému. Platí ale, že před tím, než vyrazíme ven, bychom si neměli mýt obličej (ani ruce) – kůže pak zažívá nepříjemné pnutí.

Přirozená ochrana pomocí ceramidů

V zimním období pokožka na obličeji potřebuje zejména výživu, která zároveň funguje jako ochrana. Základem je proto mastný krém, na zimní období těžší a s vyšším obsahem tukových látek. Patří k nim především ceramidy – tytéž lipidy, jaké se přirozeně vyskytují ve zdravé lidské pokožce. Produkty řady CeraVe obsahují směs tří esenciálních ceramidů, identických s těmi, které jsou přirozenou součástí kůže. Speciální péči pomocí výživných balzámů si zaslouží rty, a to několikrát denně. Stejně tak nezapomínejte na každodenní ochranu proti slunečnímu záření pomocí přípravků s SPF faktorem.

Pokud je vaše pokožka suchá, nekoupejte se a nesprchujte příliš dlouho. Nepoužívejte ani příliš horkou vodu a zvolte hydratační mýdla. Peeling si dopřejte minimálně jednou týdně, ale vždy po něm musí následovat důkladné promaštění a vyživení.

Ruce a nohy v zimě trpí

Ruce a nehty jsou v zimě hodně namáhané. Na rukou nejsou mazové žlázy, proto je zde udržení ochranného kožního filmu ještě náročnější než v jiném ročním období. Pokud si nepomůžeme krémem, jeho samoobnovení trvá dlouho. Na ruce v zimě patří kvalitní relipidační krém a především rukavice, a to i když příliš nemrzne. Dokonce dvoje – jedny do tašky jako záloha, kdyby ty první zvlhly.

Jednou za čas v zimě rukám dopřejte parafínovou lázeň nebo jiné kosmetické ošetření, které jim dodá vláhu.

Totéž platí pro nohy. Pravidelně je mažte, hydratujte a choďte na pedikúru. Během zimních měsíců je vhodné používat extra zvláčňující krém. Díky němu udržíte nohy a zejména paty bez trhlinek a prasklinek, které jsou náchylné k bolestivosti a infekci. Vlhko v botách může vyvolat plísňovou a bakteriální infekci. Po každém mytí nebo koupeli nohy pořádně vysušte a zvláštní pozornost věnujte prostoru mezi prsty, protože je to místo, kde se nejčastěji projeví infekce.