Enter your keyword

Svěží pleť: 10 zlatých pravidel

Svěží pleť: 10 zlatých pravidel

Bez ohledu na věk si přejeme vypadat svěže a mít pěknou pleť. Léta samozřejmě zastavit nejdou, ale dobrá péče se pozná – a zúročí. Začít s ní není nikdy pozdě.

Pro dosažení a zachování zdravé svěží pleti platí osvědčené desatero 

  1. Večer se vždy odličte a pleť vyčistěte i v případě, že se nemalujete. Čištění je nutné znovu i po ránu.
  2. Pak použijte pečující přípravky v podobě krémů, gelů, či sér
  3. Choďte spát pokud možno ve stejnou dobu. Spánek je pro pokožku nenahraditelný. 
  4. Aspoň dvě hodiny před spaním nepoužívejte modré světlo z televize, mobilu nebo počítače. 
  5. Ráno si omyjte obličej studenou vodu pro tonizaci pleti, použít lze i přímo led. 
  6. Výborné výsledky má šetrná masáž – tahy mají vždy směřovat vzhůru.
  7. Jednou týdně použijte jemný peeling.
  8. Denně si dopřejte hodinku na vzduchu, ideálně při procházce. 
  9. Veškeré produkty používejte zásadně se SPF, které chrání před slunečním zářením   
  10. Věnujte se aktivnímu pohybu

Jídelníček pro kůži

Krása vychází zevnitř, což platí nejen v přeneseném smyslu slova. Na dobrém vzhledu pleti se projevuje celkový životní styl včetně jídelníčku a denního režimu. Asi nepřekvapí, že největšími nepřáteli zdravého vzhledu pleti jsou kouření, alkohol, rafinovaný cukr, příliš soli, jednoduché sacharidy, uzeniny, tučná strava a nasycené tuky.

Naopak pleti prospívá vhodně složená strava s dostatkem esenciálních mastných kyselin (tučné ryby, ořechy, semena, panenské oleje), zinku (ořechy, semena, maso, obiloviny, listová zeleniny) a selenu (maso, ryby, ovesné vločky a ořechy). Neobejdeme se také bez vitamínů: nejdůležitější jsou vitamín A (máslo, mléko, rybí tuk, brokolice, meruňky, broskve, mrkev), vitamín B (ovesné vločky, rýže, vejce, luštěniny, droždí) a vitamín C (ovoce a zelenina). Správně zvoleným jídelníčkem je možné ovlivnit akné, vrásky, různé vyrážky a ekzémy nebo i kožní alergie. 

Dopřejte si vláhu

K tomuto základu pak pro „dotáhnutí“ stačí přidat vhodně zvolené pečující přípravky. Každá žena by měla znát svůj typ pleti a respektovat jej používáním vhodných produktů. Ale to, co potřebuje úplně každý typ pokožky, je voda. Podstatou je dostatečný pitný režim, což může být častý problém, protože ve vyšším věku vyhasíná pocit žízně. K správnému přísunu tekutin je však ještě třeba aplikovat přípravky, které pleti dopřejí vláhu takříkajíc zvenčí. Účinná je v tomto smyslu kyselina hyaluronové, kterou dnes obsahují už téměř všechny výrobky k péči o pleť. 

Ještě lepší efekt dosahují produkty s obsahem ceramidů, které dokážou v pokožce vodu „uzamknou“ a zajistit tak dlouhodobou hydrataci. Bez nich by byla pokožka suchá, podrážděná a svědivá. Benefitem navíc je, že přípravky k péči o obličej obsahují rovněž SPF, takže spolehlivě ochrání před negativními účinky slunečních paprsků. Kromě pleťových mlék a krémů se tyto blahodárné ingredience nacházejí v celé produktové řadě, která obsahuje přípravky pro odlíčení a čištění včetně vod a olejů a dokonce i mýdel. Ceramidy pomáhají rovněž při ošetřování očního okolí, ale i rukou a nohou.  Rozdíl opravdu poznáte.  

 

Photo by Alexander Grey on Unsplash

Žádné komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published.